Float's Mobile Agent (0.1.1.15 & 0.1.1.16)

 

Installáljuk fel a programot. Érdemes ezt anélkül megtenni, hogy eszközünk csatlakoztatva lenne a számítógéphez. Ezek után indítsuk el a programot. Azonnal szembetalálkozunk az elsőre bonyolultnak tűnő panellel, melyen később dolgozni fogunk. Feladatunk, hogy a menüsorban kiválasszuk a Tools menüpontot majd azon belül az Options fülecskét. Itt nekünk csak a General fülecske alatt lesz dolgunk, a többi, az már teljesen egyén beállítás. Alapértelmezettként az adatkábel van kiválasztva, aki infrát használ, az állítsa a kis pontot Native Irda-ra. Aki pedig adatkábelt használ, annak még lesz egy kis munkája: át kell állítanunk a portot COM3-ra, mert alapértelmezettként a COM1-et választja  ki. A telefon azonban, amennyiben adatkábelünk van a COM3-as porton kommunikál gépünkkel, a COM1, az nyomtatóport. Ezután az adatátviteli sebességet állítsuk 115200 B/S-ra, kisebb, vagy nagyobb adatátvitellel ne próbálkozzunk, mert akármelyiket választjuk, jelentősen lelassul az átviteli sebesség. (Természetesen eszközkezelőnkben már át kellett hogy állítsuk telefonunkat COM3 portra, és 115200 B/s-ra, mert ha ezek az adatok nem stimmelnek, nem fog működni programunk.) Ezek után OK-zuk le a beállításainkat. Most csatlakoztassuk a telefont. Ezután érdemes újraindítani a programot, majd a Connect gombra kattintani, és a tálcán elkezd villogni a telefonunk. Ekkor már megtalálta a telefont, és felismerte. (A programban be lehet állítani az automatikus csatlakozást [-> Phone menü], mely ha elindítjuk a programot, akkor automatikusan csatlakoztatja a telefont.)

Most pedig végezzük el egy egyszerű fájl átmásolását: nyomjuk meg a telefonra mutató két kék kis nyilas ikont. Ekkor egy új panelt kapunk, itt bármilyen fájlt választhatunk, amennyiben a telefon nem ismeri a kiválasztott formátumot, azonnal az egyéb mappába rakja az átküldött fájlt. Ha jar kiterjesztést küldünk át, akkor megkérdezi a telefon, hogy a játékok, vagy az alkalmazások mappába tegye-e a fájlt. A többi kiterjesztést pedig egyértelműen a megfelelő helyekre rendeli, almappákba rakni a fájlokat nincs lehetőségünk ezzel a programmal.

Az FMA programmal képet, hangot és témát van lehetőségünk felmásolni a gépünkre, egyéb kiterjesztéseket nem tud kezelni. Ha szeretnénk feltölteni gépre képet vagy mást, akkor azt a következőképpen tegyük: a telefon mappáit és könyvtárszerkezetét majdnem kivétel nélkül felismeri a telefon, és képesek vagyunk irányítani a telefont gépünkről. A mappákba úgy tudunk tallózni, hogy rákattintunk a fő mappára, és a jobb oldalt megjelenő almappákba már jobb egérrel kattintunk, és kiválasztjuk az Explore-t. Ha pedig már konkrét képeknél, vagy hangoknál vagyunk, akkor azt csak egyesével tudjuk felmásolni, ugyanígy a témákkal is: jobb egérrel kattintás rá, majd Properties / Preview/ Refresh. Ekkor a telepített programmappába rakja bele a feltöltött fájlokat.

 

 

Mpegable X4 Live

 

Ez a program nem csak egyszerűen arra jó, hogy avi-ból vagy MPEG-ből 3gp formátumot csináljunk, hanem még sokféle formátumot gyárthatunk. Mielőtt belefognánk a programba tegyük fel a crack-et is hozzá, különben később minden videónk sarkába, amit készítünk odarakja a logo-ját.

És azért, mert olyan sok dolgot művelhetünk vele, én azt a formációt mondom el, mikor telefonra akarunk jó minőségű 3gp videót csinálni.

A program adja magát, tehát kezdjük azzal, hogy kiválasztjuk a konvertálni kívánt fájlt az 1-es pontban. (A kiválasztott videóról nem kell másolatot készítenünk, ugyanis azt nem fogja átalakítani.) Ezután a kettes pontot kihagyhatjuk, ugyanis az adja magát nekünk. Ezután állítsuk a konvertálási profilt be 3gp-re. Ha átmegyünk az Interprobablity fülecskére, akkor ott be tudjuk állítani a hangminőséget AAC-ra, akkor egyértelműen nagyobb lesz a fájl, mert sokkal jobb lesz a hang. A videóprofilt is beállíthatjuk, ha MPEG-4-re állítjuk akkor sokkal jobb képminőséget érünk el, de minimum 2-szer akkor lesz a mérete. Ez innentől egy egyszerű logika: kis méret->gyengébb minőség, nagyobb méret->jobb minőség. Ha beállítottuk a profilokat, akkor csinálhatjuk a konvertálást. Kattintsunk a nagy piros gombra. Ekkor végigkövethetjük, hogy hogy konvertálja át videónkat.

Amennyiben tehát MPEG-4 videót szeretnénk készíteni a megfelelő jelölésnél nem a 3gp formátumot nyomjuk be, hanem az MPEG-4 konvertálást. Itt is választhatunk kétféle videkonvertálás közül, egy sima és egy módosított (jobb minőségű) közül. Az MPEG-4 videónál kétféle hangot is beállíthatunk, az alapértelmezett AMR-t, illetve az AAC hangkódolást.

 

 

K700i DateiManeger

 

Ez a program az egyszerűsége miatt nagyszerű. A program nem igényel telepítést, csak az exe-t indítsuk el. Ezután két panellel találkozunk, a bal oldali a számítógép mappáit, a jobb oldali  pedig a telefon 5 mappáját képes megjeleníteni. Ez az 5 mappa a következő: Képek, Hangok, Videók, Témák, Egyéb.

Kezdjük a csatlakozással: amennyiben csatlakoztatva van a telefonunk a számítógéphez, akkor állítsuk be a hozzá megfelelő portot, leggyakrabban a COM3-at. Ezt a Program / Beállítások menüponton belül tehetjük meg. Itt állíthatjuk be a program nyelvét (van magyar is), illetve as portot, és annak sebességét.

A Mobil menüpontban le tudjuk kérdezni a telefon legfontosabb adatait, illetve itt be tudunk állítani percjelzést a telefonnak, amely már csak azért is nagyon jó, mert ezt a telefonon nem tehetjük meg. Ezenkívül itt találkozunk még a Kapcsolódás menüponttal is melyben nagyon gyorsan tudunk csatlakozni a telefon memóriájához.

De nem csak ezek a tulajdonságok ragadtak meg benne, hanem az, hogy a telefon mappáit úgy tudjuk kezelni, mintha azok a gépünkön lennének. Tehát mi akár az 5 mappa tartalmát egyszerre felmásolhatjuk a gépünkre, ami például többszáz kép esetén nem egy rossz dolog. A másolgatás pedg a megszokott módon megy, egyik panelből a másikba áthúzzuk a fájlt, amit másolni akarunk, a folyamat közben még azt is jelzi nekünk, hogy milyen sebességgel másol, illetve, hogy mennyi idő van még hátra. A program tökéletesen működik adatkábellel és infrával is.